Leczenie żylaków

Leczenie żylaków jest obecnie dużo skuteczniejsze dzięki urządzeniom wykorzystującym laser. Laserowe usuwanie żylaków umożliwia uniknięcie operacji oraz jest bardzo efektywne. Metoda ta pozwala na zachowanie wysokiej estetyczności zabiegu, czego nie można powiedzieć o zwykłej operacji, w której używa się kilku nacięć skóry.
W leczeniu laserowym stosuje się małe nacięcie lub samo wkłucie do żyły odpiszczelowej, czas zabiegu jest szybki, a pacjent po zabiegu szybko powraca do swojej aktywności życiowej. Podaje się przy tym znieczulenie miejscowe. W tej technice zabiegi można wykonywać niezależnie od pory roku. W stosunku do metody tradycyjnej, strippingu, polegającej na wyrwaniu żyły, laser jest bezbolesny, a jego skuteczność jest bardzo wysoka. Zabieg wykonywany jest całkowicie w warunkach ambulatoryjnych. Chirurg wkłuwa się do światła żyły poprzez małe nacięcie skóry, po czym wprowadza laserową głowicę.
Energia lasera powoduje obkurczenie naczynia i zamkniecie niewydolnej żyły. Dzięki temu nie ma potrzeby usuwania żyły, a tym samym nie dochodzi do pooperacyjnego powstania krwiaka. Po zabiegu laserowym rekonwalescencja jest bardzo szybka, natomiast można go również łączyć z innymi metodami dla uzyskania lepszego efektu estetycznego.